03 Mart 2015 Salı

8 Haziran 2013 8. Sınıf SBS Cevap Anahtarı ( A ve B Kitapçığı )

8 Haziran 2013 8. Sınıf SBS Cevap Anahtarı ( A ve B Kitapçığı )

04 Eylül 2013 Çarşamba 22:46
8 Haziran 2013 8. Sınıf SBS Cevap Anahtarı ( A ve B Kitapçığı )
 SBS Sınavı 08 Haziran 2013, Pazar günü, Saat: 10.00’da yapıldı. Sınavla ilgili olarak sınav giriş belgesi, sınav soru ve cevapları, sınav cevap anahtarı ve sınav sonuçlarını  bu sayfadan takip edebilirsiniz.

 

Bütün bilgiler MEB sınav takvimine göre işleneceğinden sayfamızı sık kullanılanlara ekleyerek sınavla ilgili her türlü gelişmeyi buradan takip edebilirsiniz.

 

Sınava Girecek adaylara şimdiden başarılar diliyoruz.

 

 

SINAV UYGULAMASI

 

SINAV GİRİŞ BELGESİ

a. Fotoğraflı sınav giriş belgesi 27 Mayıs 2013 tarihinden itibaren http://www.meb.gov.tr veya http://oges.meb.gov.tr internet adreslerinden okul müdürlükleri tarafından renkli olarak alınacak,

mühürlenerek onaylandıktan sonra öğrenciye teslim edilecektir.

 

b. Fotoğraflı sınav giriş belgesinde öğrencinin kimlik bilgileri ile sınava gireceği sınav bölgesi, bina, salon ve sıra bilgileri yer alacaktır. Öğrenci, sınav giriş belgesinde yer alan sınav bölgesinde, binada, salonda ve sırada sınava girecektir.

 

c. Doğal afet, yangın ve benzeri olağanüstü durumlarda Bölge Sınav Yürütme Komisyonu’nun teklifi üzerine Başkanlığın uygun görüşü ile öğrencinin sınav yeri değiştirilebilecektir. Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Sistemi-Seviye Belirleme Sınavı Başvuru Kılavuzu/2013

 

d. Fotoğraflı sınav giriş belgesini kaybeden öğrenciler, belgenin yenisini başvuru yaptığı okul müdürlüklerinden alabilecektir.

 

e. Yurtdışından sınav başvurusu yapan öğrencilerin sınav giriş belgesi 27 Mayıs 2013 tarihinde,(EK-1) “2013-SBS-Yurt Dışı Başvuru Formu” nda belirtilen e-posta adresine gönderilecektir.

 

Öğrenciler elektronik ortamdan aldıkları sınav giriş belgesini bulundukları ülkedeki eğitim ataşeliklerine onaylatacaklardır.

 

f. Sınav giriş belgesini alamayan öğrenciler sbs8@meb.gov.tr elektronik posta adresinden Bakanlığımıza ulaşabileceklerdir.

 

g. Özel eğitime ihtiyacı olan öğrencilerin sınav giriş belgesinde, kimlik bilgilerinin yanında sınavda alacağı özel hizmet durumu yer alacaktır.

 

Sınav uygulaması

 

2013-SBS, tüm il merkezleri ile başvuru sayısına göre gerekli görülen ilçe merkezlerinde, yurt dışında ise sınava girecek en az 10 (on) öğrenci olmak kaydıyla; Lefkoşa, Riyad, Medine, Cidde, Tebük, Kuveyt, Aşkabat, Taşkent, Bakü ve Bişkek’te Türkiye saatiyle 10.00’da başlayacak ve merkezi sistemle, aynı anda yapılacaktır.

 

2013-SBS başvurusu 04–22 Mart 2013 tarihlerinde yapılacaktır.

 

2013-SBS ve PYBS ile ilgili tüm iş ve işlemler e-Okul sistemi üzerinden gerçekleştirilecektir. Öğrencinin herhangi bir sorun ya da zorlukla karşılaşmaması için e-Okul sisteminde kayıtlı ve bilgilerinin güncel

olması gerekmektedir. Öğrenciler e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi üzerinden başvuru bilgilerini takip edebileceklerdir.

 

Öğrenciler başvuru döneminde 2013-Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Sistemi, 2013-SBS Başvuru Kılavuzuna http://www.meb.gov.tr ve http://oges.meb.gov.tr internet adreslerinden ulaşabileceklerdir.

Polis Kolejine başvuru yapmak isteyen öğrenciler, başvuru işlemlerini İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü’nün www.egm.gov.tr internet adresinden takip edeceklerdir.

 

 

Test Konuları

Test Nu Test Adı Soru Sayısı

1 Türkçe 23

2 Matematik 20

3 Fen ve Teknoloji 20

4Sosyal Bilgiler-T.C.İnkılâp Tarihi ve Atatürkçülük Dersi-Vatandaşlık ve Demokrasi Eğitimi Dersi-Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Dersi 20

5 Yabancı Dil 17

 

 

SINAV SONUÇLARININ BİLDİRİLMESİ

 

2013-SBS sonuçları 12 Temmuz 2013 tarihinde ilan edilecektir.

Öğrencilere sınav sonuç belgesi posta yoluyla gönderilmeyecektir.

Sonuçlar http://www.meb.gov.tr ile http://oges.meb.gov.tr internet adreslerinde yayımlanacaktır.

 

2013 SBS Sınav Giriş Belgesine ulaşmak için TIKLAYINIZ

 

2013 SBS Sınavı Cevap Anahtarına ulaşmak için TIKLAYINIZ  **

 

2013 SBS Sınavı Soru ve cevaplarına ulaşmak için TIKLAYINIZ

 

 

2013 SBS Sınav Sonuçlarına ulaşmak için TIKLAYINIZ

 

Sınava Giren Diğer adaylara soru sorma ve sınavla ilgili yorumlarını aşağıdaki yorum bölümüne ekleyebilirsiniz. (zor-kolay- hatırlanan soru vs.)

 

Ayrıca eklenmesini istediğiniz her türlü bilgiyi yorum bölümünden yazınız.

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  HAVA DURUMU
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  Demokratikleşme Paketi Beklentilerinizi Karşıladı mı?

  NAMAZ VAKİTLERİ
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  sayaç
  ARŞİV