27 Şubat 2015 Cuma

E - Okul Takdir Teşekkür Hesaplama Lise

E - Okul Takdir Teşekkür Hesaplama Lise

14 Mayıs 2013 Salı 22:18
E - Okul Takdir Teşekkür Hesaplama Lise
 Online Takdir Teşekkür Hesaplama robotu ile Öğrenciler takdir ya da teşekkür hesaplamasını okul sonunu beklemeden hemen yapabilirler.  Yeni sistem 4+4+4 ile birlikte sizlere yeni takdir teşekkür programını da sunuyoruz. Bütün sınıfların notlarını girerek yapacağı öğretmen ve öğrenci dostu hesaplama aracı sayesinde zamandan hatadan tasarruf edeceksiniz. Takdir teşekkür hesaplama , ders notlarınızı girerken, yanlış girmemeye özen gösteriniz. Türkçe dersinizin notu 55′ten düşük olursa ya da herhangi bir dersiniz 45′in altında olursa hesaplama yapılmaz, çünkü belge alamazsınız. E-okul veli bilgilendirme sisteminde yazan her bir dersin dönem notu ortalamasını girin. 

 

Öğretmen ve öğrencilerimiz aşağıdaki robotu kullanarak takdir ya da teşekkür hesaplamasını hemen yapabilirler. 8. sınıf takdir teşekkür hesaplama ders notlarınızı girerken, yanlış girmemeye çok özen gösteriniz. Türkçe dersinizin notu 55′ten düşük olursa ya da herhangi bir dersiniz 45′in altında olursa takdir teşekkür hesaplaması yapılmaz, çünkü belge alamazsınız. E-okul veli bilgilendirme sisteminde yazan her bir dersin dönem notu ortalamasını girin.

 

Arkadaşlar programda değiştirilmesini istediğiniz kısımları bize yorum olarak bildirirseniz bizde PROGRAMI ona göre değiştiririz.

 

 

MEB İlköğretim Kurumları Yönetmeliğinin, “Ödüllendirilecek Davranışlar ve Ödüller” başlıklı bölümünün, 107.maddesinde, ortaokul ve imam-hatip ortaokulu öğrencilerinin, hangi davranışlar sonucunda, hangi ödülleri alacakları hüküm altına alınmıştır.

 

107.madde şöyle; “Okul Öğrenci Davranışlarını Değerlendirme Kurulunca, örnek davranışları ile derslerdeki gayret ve başarılarıyla üstünlük gösteren öğrenciler;

a) Ortaokul ve imam-hatip ortaokullarının bütün sınıflarında puan ortalaması Türkçe dersinden 55.00, diğer derslerin her birinden 45.00 puandan aşağı olmamak şartı ile tüm derslerin dönem ağırlıklı puan ortalaması 70.00-84.99 olanlar "Teşekkür,"

b) 85.00 puan ve yukarı olanlar "Takdirname,"

c) Üç öğretim yılının her döneminde üst üste Takdirname alanlar "Üstün Başarı",

ç) Üç öğretim yılının her döneminde üst üste Teşekkür ya da dönemlerin herhangi birinden veya bir kaçından takdirname, diğerlerinden teşekkür alanlar "Başarı" belgesi ile ödüllendirilir.”

 

“Ayrıca, ilköğretim kurumlarının tüm sınıflarında derslerindeki başarı durumuna bakılmaksızın;

a) Ulusal ve uluslararası yarışmalara katılarak ilk beş dereceye giren,

b) Çeşitli sosyal, kültürel ve sanatsal etkinliklerde üstün başarı gösteren öğrenciler "Onur Belgesi" ile ödüllendirilir…”

 

Bu hükümlere göre “takdir belgesi”, “teşekkür belgesi”, “başarı belgesi”, “üstün başarı” ve “onur belgesi”; yönetmelikte istenilen şartları yerine getiren, ortaokul ve imam-hatip ortaokulu öğrencilerine verilir.

 

4+4+4 Kesintili Eğitim Yasası yürürlüğe girmeden önceki MEB İlköğretim Kurumları Yönetmeliğinde anılan belgeler, 4-5-6-7- ve 8.sınıf öğrencilerine verilirken; artık ilkokul 4.sınıf öğrencilerine verilmeyecek.

 

ARKADAŞLAR SAYFAYI SIK KULLANILANALARA EKLEMEYİ UNUTMAYIN

 

TAKDİR TEŞEKKÜR HESAPLAMA PRAGRAMI VE SAYFASI için

 

TIKLAYINIZ

 

 

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  HAVA DURUMU
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  Demokratikleşme Paketi Beklentilerinizi Karşıladı mı?

  NAMAZ VAKİTLERİ
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  sayaç
  ARŞİV